2 התרחישים שיכולים לעצור את מחירי הדירות

"המחירים ייעצרו כשנגיע לנקודת שובר שוויון בה המשכורות לא תוכלנה לממן את עליות המחירים" צופה עו"ד חגי אדורם מומחה לנדל"ן

מחירי הדיור זינקו בשנה האחרונה ביותר מ-11%, "גם בממשלה כבר לא מדברים על ירידת מחירים ואפילו לא על בלימה" עו"ד חגי אדורם מומחה לנדל"ן, תוך ביקורת מרומזת לשרים ליברמן, שקד ואלקין, אבל מחירי הדיור לא ימשיכו לעלות לנצח: "המחירים ימשיכו לעלות עד שנגיע לנקודת שובר שוויון – שהמשכורות לא תוכלנה לממן את עליות המחירים של הדירות. דבר שני – עליית הריבית הצפויה תייקר את המשכנתאות ואנשים יעשו חשבון אם זה יותר כדאי לעומת תשואה של הכסף בבנק".

אדורם גם מציין כי "מחיר דירה מורכב לפחות 50% ממיסים – מע"מ, היטלים לעיריות, מס שבח, מס רכישה ותשלומים לרמי" ומציע טיפ למי שבכל זאת רוצה למצוא דירה במחיר שפוי: "כל מקום שאומרים עליו משהו רע מבחינת יחסי ציבור – שם לחפש". 

למקור הכתבה >>

"רוצה לקנות דירה, אין לי הון עצמי": על תופעה חדשה ומסוכנת בשוק הנדל"ן

דור הטיקטוק מסתער: "משקיעים" צעירים מגיעים למשרדי המכירות, מבקשים לשלם מקדמה של 10% דרך הלוואה ולמכור את הדירה לפני שהיא מוכנה מבלי להשקיע שקל – מה הסיכונים, למה חלק מהיזמים מסרבים והאם המדינה צריכה להתערב?

קרא עוד »

מה יקרה לנדל"ן אחרי המלחמה? התופעה שמאיימת להעלות את המחירים

תופעת העולים שצפויה להעלות את המחירים ידועה, אבל לאחרונה יהודים רבים, בעיקר ממערב אירופה, מתעניינים ברכישת דירה בלי לעשות עלייה. הסיבה: הם רוצים לרכוש "תעודת ביטוח". איך זה ישפיע ומה הפתרון האמיתי להורדת מחירי הנדל"ן?

קרא עוד »

חברת הנדל"ן הענקית שנאלצת לחתוך מחירים באזור היקר בישראל

"קבוצת מור" החלה בשיווק פרויקט שדה דב באזור שנחשב לאחד היקרים בישראל • בעקבות עליית הריבית והקיפאון בשוק הנדל"ן' מחירי הדירות יהיו נמוכים יותר ממה שחשבו לפני כשנתיים כשקנו את הקרקע במיליארד שקלים וחצי • לדוגמה, דירה בינונית בגודל 90 מ"ר תימכר בכ-4 מיליון וחצי שקל

קרא עוד »

עד 2040 יהיו חסרות 2.6 מיליון דירות

למרות הירידה במחירי הנדל"ן, לעו"ד חגי אדורם שמייצג חברות בניה נמאס לשמוע על פתרונות לרוחב. עכשיו הוא מזהיר: "אחרי תכנית מע"מ אפס של לפיד שכשלה, באה התפרצות. אחרי מחיר למשתכן של השר כחלון, באה התפרצות וגידול קטסטרופלי בביקושים. המדינה חייבת לתת פטור של 50% ממס שבח לדירות כלואות"

קרא עוד »