2 המכשולים בדרך להתחדשות עירונית: עיריות ודיירים סרבנים

עו"ד חגי אדורם, מומחה בנדל"ן מאמין שהצעדים של הממשלה לקידום פרויקטים של התחדשות עירונית יתקלו בעיריות שמעדיפות את הארנונה הגבוהה

מחירי הדירות ממשיכים לעלות והממשלה מנסה לקדם בכל הכוח את הפרויקטים של ההתחדשות העירונית. לטובת העניין הוקצה תקציב של מאות מילוני שקלים, בנוסף ההצעה של השר זאב אלקין להוריד את הרוב הנדרש של בעלי הדירות מ-80% ל-50% יכול להועיל לקידום פרויקטים כאלה.

אבל עו"ד חגי אדורם לא בטוח שבפועל נראה שינוי "הבעיה שיש איזו דיירת שמשוכנעת שלה מגיע יותר, או דייר שפלש לחצר של הרכוש המשותף ודורש דירת גן בפרויקט החדש, או אדון ששם חצי פיברגלאס על הגג המשותף ומתעקש לקבל פנטהאוז. צריך לדעת שחקיקה זה חשוב אבל צריך אכיפה. לייצר מסלול מהיר לתביעה של דיירים סרבנים בו ניתן לקבל פסק דין מהיר".

למקור הכתבה >>

"רוצה לקנות דירה, אין לי הון עצמי": על תופעה חדשה ומסוכנת בשוק הנדל"ן

דור הטיקטוק מסתער: "משקיעים" צעירים מגיעים למשרדי המכירות, מבקשים לשלם מקדמה של 10% דרך הלוואה ולמכור את הדירה לפני שהיא מוכנה מבלי להשקיע שקל – מה הסיכונים, למה חלק מהיזמים מסרבים והאם המדינה צריכה להתערב?

קרא עוד »

מה יקרה לנדל"ן אחרי המלחמה? התופעה שמאיימת להעלות את המחירים

תופעת העולים שצפויה להעלות את המחירים ידועה, אבל לאחרונה יהודים רבים, בעיקר ממערב אירופה, מתעניינים ברכישת דירה בלי לעשות עלייה. הסיבה: הם רוצים לרכוש "תעודת ביטוח". איך זה ישפיע ומה הפתרון האמיתי להורדת מחירי הנדל"ן?

קרא עוד »

חברת הנדל"ן הענקית שנאלצת לחתוך מחירים באזור היקר בישראל

"קבוצת מור" החלה בשיווק פרויקט שדה דב באזור שנחשב לאחד היקרים בישראל • בעקבות עליית הריבית והקיפאון בשוק הנדל"ן' מחירי הדירות יהיו נמוכים יותר ממה שחשבו לפני כשנתיים כשקנו את הקרקע במיליארד שקלים וחצי • לדוגמה, דירה בינונית בגודל 90 מ"ר תימכר בכ-4 מיליון וחצי שקל

קרא עוד »

עד 2040 יהיו חסרות 2.6 מיליון דירות

למרות הירידה במחירי הנדל"ן, לעו"ד חגי אדורם שמייצג חברות בניה נמאס לשמוע על פתרונות לרוחב. עכשיו הוא מזהיר: "אחרי תכנית מע"מ אפס של לפיד שכשלה, באה התפרצות. אחרי מחיר למשתכן של השר כחלון, באה התפרצות וגידול קטסטרופלי בביקושים. המדינה חייבת לתת פטור של 50% ממס שבח לדירות כלואות"

קרא עוד »