גירוש המשקיעים לחו"ל

ללא דירות להשקעה - לא תהיינה אף דירה להשכרה (ואת התוצאות השליליות שנגרמו עקב התנהלותו גם באספקט זה – העלאת מחירי השכירות באזורי הביקוש).

במלחמה הפסיכולוגית על התודעה, מסתבר שכל האמצעים כשרים. גם אלה שפגיעתם בכלכלת המדינה איננה מוטלת בספק. במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית סימן כמטרה שר האוצר כחלון את משקיעי הדירות (אשר בתקופות מסוימות כינה אותם באופן דמגוגי בתור "אספני הדירות") – תוך התעלמות מביכה מהעובדה הבסיסית לפיה – ללא דירות להשקעה – לא תהיינה אף דירה להשכרה (ואת התוצאות השליליות שנגרמו עקב התנהלותו גם באספקט זה – העלאת מחירי השכירות באזורי הביקוש – היום כבר כולם רואים).

הגדיל לעשות שלוחו של כחלון – שר הכלכלה – אלי כהן – שקרא בפומבי גם בטלויזיה למשקיעים לקנות נדל"ן בחו"ל. אף שר אוצר – (או אף שר מדרג כלשהו) לא העז משך כל שנות קיום המדינה לשדל את אזרחי המדינה לרעות בשדות זרים – להשקיע את כספם בחו"ל, כדי מה? כדי לחזק את הכלכלות של מדינות זרות – במקום לחזק ולהניע את קטר הכלכלה הישראלי – הנדל"ן על כל ענפיו/ אלפי ספקיו/ ועובדיו- כאן אצלנו בבית "כחול לבן".

נדמה שזו הייתה חציית קו אדום – שלא קיימת בשום מדינה בעולם. להיפך: ההתעקשות (המוצדקת) של כל מדינה הינה רק לחזק את הכלכלה שלה – ולא לפגוע בכלכלה המקומית שלה תוך חיזוק כלכלות של מדינות אחרות על חשבונה של מדינת ישראל. גם במישור העובדה הטענה כי המשקיעים- חלקם הגדול יהודים תושבי חו"ל- "מתחרים" בזוגות הצעירים הינה טענה לא נכונה במישור העובדה- וטענה דמגוגית בסגנון השיח.

תושבים יהודים מחו"ל שרוצים לקנות דירת יוקרה בטיילת תל אביב בשלושים מיליון שקל- או במגדלי היוקרה שבתל אביב בשמונה מיליון שקל- הם מתחרים בזוגות הצעירים? (איזה זוג צעיר יכול לקנות דירות יוקרה ברמות מחירים כאלה של מיליוני שקלים), אלא שמדובר כמובן בקהלים שונים- ובציבורים שונים לחלוטין. יתר על כן- בכל שנות קיום המדינה כל שרי האוצר החל מספיר המנוח ואילך- עשו כל שלאל ידם דווקא בכדי לקרב ולחבק את בעלי ההון היהודים. כל אחד שכזה – "משקיע" – שקנה דירה גם בארץ, "על הדרך" נרתם כבר להירתם ולסייע גם לפעולות פילנטרופיות שונות. האחד תרם מגדל אשפוז לבית חולים בעשרות מיליוני דולרים; השני תרם אגף או ספריה חדשה באוניברסיטה; השלישי למוסדות דת; הרביעי לכדורגל ועוד.

דווקא אותם רוצה משה כחלון לגרש במקום לעודד אותם להתיישב בארץ?

אמרו אלה לכב' השר- לא רוצה? לא צריך? אנו "מוחלי טובות" (ובמקום לקנות כאן בארץ הדבש והחלב קונים קנו ויקנו בניויורק, לונדון, פריס, ומוסקבה- מדינות אחרות ישמחו לקבל את כספם).

גירוש המשקיעים הוא חלם?

*ביחס לגירוש המשקיעים לחו"ל – חלם היא הארוורד.

למקור הכתבה >>

"רוצה לקנות דירה, אין לי הון עצמי": על תופעה חדשה ומסוכנת בשוק הנדל"ן

דור הטיקטוק מסתער: "משקיעים" צעירים מגיעים למשרדי המכירות, מבקשים לשלם מקדמה של 10% דרך הלוואה ולמכור את הדירה לפני שהיא מוכנה מבלי להשקיע שקל – מה הסיכונים, למה חלק מהיזמים מסרבים והאם המדינה צריכה להתערב?

קרא עוד »

מה יקרה לנדל"ן אחרי המלחמה? התופעה שמאיימת להעלות את המחירים

תופעת העולים שצפויה להעלות את המחירים ידועה, אבל לאחרונה יהודים רבים, בעיקר ממערב אירופה, מתעניינים ברכישת דירה בלי לעשות עלייה. הסיבה: הם רוצים לרכוש "תעודת ביטוח". איך זה ישפיע ומה הפתרון האמיתי להורדת מחירי הנדל"ן?

קרא עוד »

חברת הנדל"ן הענקית שנאלצת לחתוך מחירים באזור היקר בישראל

"קבוצת מור" החלה בשיווק פרויקט שדה דב באזור שנחשב לאחד היקרים בישראל • בעקבות עליית הריבית והקיפאון בשוק הנדל"ן' מחירי הדירות יהיו נמוכים יותר ממה שחשבו לפני כשנתיים כשקנו את הקרקע במיליארד שקלים וחצי • לדוגמה, דירה בינונית בגודל 90 מ"ר תימכר בכ-4 מיליון וחצי שקל

קרא עוד »

עד 2040 יהיו חסרות 2.6 מיליון דירות

למרות הירידה במחירי הנדל"ן, לעו"ד חגי אדורם שמייצג חברות בניה נמאס לשמוע על פתרונות לרוחב. עכשיו הוא מזהיר: "אחרי תכנית מע"מ אפס של לפיד שכשלה, באה התפרצות. אחרי מחיר למשתכן של השר כחלון, באה התפרצות וגידול קטסטרופלי בביקושים. המדינה חייבת לתת פטור של 50% ממס שבח לדירות כלואות"

קרא עוד »